WIECZÓR SOWICH PIOSENEK to niezwykła propozycja artystyczna Grzegorza Turnaua i Jacka Królika, z których jeden nie umie grać na gitarze, a drugi na fortepianie.

Recital składa się z piosenek „sowich” (co sugeruje mądrość, ale i agresywność), a więc nie tylko „swoich” (zamiana dwóch albo trzech liter czasem otwiera pole do wielu cytatów). W programie są więc utwory z tekstami w co najmniej dwóch (w porywach trzech) językach, niektóre trzy razy bardziej znane od innych. Po trzecie obaj panowie dwoją się (a nawet troją), by zatuszować brak innych instrumentów, i to przez blisko dwie godziny. Na widowni mile widziane są pary (wiele wątków romantycznych), zaś widzowie indywidualni mogą czuć się podwójnie zaproszeni. Znakomite wykonanie utworów, błyskotliwe dialogi z publicznością i gitarzystą, wielkie pokłady dobrego smaku i inteligencji, poczucia humoru jak i dystansu to właśnie esencja tego wieczoru. W programie, poza utworami z repertuaru Grzegorza Turnaua, piosenki m.in. Billy Joela, Marka Grechuty, Johna Lennona i Starszych Panów.
Turnau nigdy nie uciekał w występy solistyczne, ale jako wirtuoz fortepianu udowodnił, że z własnym akompaniamentem może nadać swoim piosenkom bardzo intymny, kameralny wymiar.
Lubi występować w duetach, co udowodnił chociażby z towarzyszącymi mu: Anna Marią Jopek, Dorotą Miśkiewicz czy Andrzejem Sikorowskim, z którym stworzył recital „Pasjans na Dwóch”. Wieczór sowich piosenek jest zupełnie nową propozycją. Grzegorzowi towarzyszy bardzo przez niego ceniony gitarzysta Jacek Królik. Artyści wykonają wiele utworów, których Turnau zazwyczaj nie gra na koncertach, gdy występuje z zespołem, sięgną do ballad, standardów światowej muzyki w oryginalnym angielskim brzmieniu. Więcej: www.turnau.com.pl